پایگاه خبری دست دوز - اعطاء ۴۳میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران خراسان رضوی

اعطاء ۴۳میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران خراسان رضوی

 

 

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: بیش از ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۱۰۰ طرح صنایع‌دستی و تسهیلات کرونایی در قالب ۸۲۴ طرح به صنعتگران استان خراسان رضوی طی یک‌ سال گذشته اعطا شده است.

به گزارش دست دوز نیوز، ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: این تسهیلات در قالب کمک‌های فنی اعتباری، اشتغال‌زایی‌ روستایی، اشتغال فراگیر، کمک‌های بلاعوض، تسهیلات کرونایی به هنرمندان حوزه صنایع دستی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این میزان تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدکنندگان و رونق تولید صنایع‌دستی به فعالان صنایع‌دستی پرداخت شده است.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تصریح کرد: صنعتگرانی که از تسهیلات ارائه شده بهره‌مند شده‌اند در رشته‌های تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، چرم، زیورآلات ‌سنتی و ... فعالیت می‌کنند.

مکرمی‌فر اظهارکرد: تسهیلات اعطایی به صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی استان از محل منابع مرکز توسعه کسب و کار، صندوق کار آفرینی امید، مشاغل خانگی و سامانه کارا بوده است که امیدواریم امسال همکاری بیشتری را از سوی نهادهای مرتبط با حوزه صنایع‌دستی شاهد باشیم.

بر اساس اعلام روابط‌عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، وی با بیان این‌که در سال جاری تعداد بیشتری از صنعتگران صنایع‌دستی از حمایت‌های مالی بهره‌مند می‌شوند، افزود: رفع بخشی از مشکلات صنعتگران صنایع‌دستی استان با پرداخت تسهیلات امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با اشاره به این‌که امیدواریم با رشد و توسعه صنایع‌دستی گام‌های موثری برای ایجاد فرصت‌های شغلی برداشته شود، گفت: هنگامی که این صنعت رو به رشد، جایگاه واقعی خود را در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیدا کند آنگاه می‌توان به عنوان محور توسعه استان از آن بهره‌مند شد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.