پایگاه خبری دست دوز - خبر فناوری

پایگاه خبری دست دوز - خبر فناوری

محققان جامعه فراونهوفر در بخش فناوری ها و سیستم های سرامیکی IKTS آلمان، یک جلیقه منسوج با حسگرهای صوتی یکپارچه ساخته اند که به نظارت بر عملکرد ریه ها در بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی شدید کمک می کند.

 

شرکت Naturamus که در زمینه تولید لوازم آرایشی طبیعی کار می کند؛ با همکاری موسسه آلمانی تحقیقات نساجی و الیاف دنکندورف (DITF) دانشگاه هوهنهایم، قصد دارند گونه هایی خاص از گیاه اسطوخودوس را در کوه های آلپ شوابن آلمان پرورش دهند و راه هایی سازگار با محیط زیست برای استخراج اسانس روغنی آنها پیدا کنند.

 

 

پژوهشگران انگلیسی، نوعی پارچه ابداع کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از نور خورشید، برق تولید کند و دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن همراه را شارژ کند.

 

 رونمایی از فناوری جدید و متحول کننده خود تحت عنوان DuraTech بسیار خوشحال است؛ این فناوری در اصل یک ماده افزودنی ضد میکروبی با دوام بالا در برابر شستشو است که برای موارد کاربردی پنبه طراحی شده است.

 

 

گروهی از مهندسان زیست پزشکی در استرالیا، پارچه ای هوشمند ساخته اند که حاوی عضلات مصنوعی است؛ آنها امیدوارند با این کار انقلابی در آینده رباتیک نرم و ساختارهای اسکلتی پوشیدنی به وجود بیاورند.

محققان بخش ITM (انستیتو ماشین آلات نساجی و فناوری مواد با کارآیی بالا) دانشگاه درسدن، اولین دریچه قلب بافته شده بدون درز را تولید کرده اند. این محصول فناورانه در نمایشگاه فرانکفورت که از 21 تا 24 ژوئن برگزار شد؛ جایزه نوآوری محصولات جدید Techtextil در سال 2022 را دریافت کرد.

شرکت Archroma در نمایشگاه اخیر Techtextil در فرانکفورت، از Perapret AIR که یک فناوری جدید تصفیه هوای فعال شده به وسیله نور برای پارچه ها است، رونمایی کرده است.

 

 

گزارش 20 صفحه ای شرکت Textiles Intelligence (فعال در زمینه جمع آوری داده های کسب و کارها در عرصه جهانی) که براساس پروفایل اطلاعاتی 5 شرکت عمده تولید کننده منسوجات فنی تهیه شده؛ نشان می دهد که تقاضا برای منسوجات فنی در بازار خودرو به دلیل ظهور برنامه های کاربردی جدید، و تلاش تولید کنندگان برای افزایش راحتی، ارتقای ایمنی و کاهش وزن به سرعت در حال رشد است.

 

برند چینی Hotsuit که در زمینه تولید پوشاک ورزشی فعالیت می کند؛ مجموعه جدیدی از محصولات خود که از فناوری ضد میکروبی Polygiene BioStatic برخوردار هستند را عرضه نموده است. این فناوری باعث می شود تا لباس ها به مدت طولانی تری با طراوت بمانند. روش عمل آوری مذکور بر روی جدیدترین محصولات این شرکت اعمال شده و قرار است محصولات جدیدتری در این زمینه به طور مرتب معرفی گردند.

صنعت مد جهانی با ارزش بیش از 3 تریلیون دلار، 2% از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده است. صنعت مد چه از طریق چرخ های خیاطی و چه از طریق بازار تجارت الکترونیک، همیشه پیشگام نوآوری بوده است. در قرن بیست و یکم، بهره گیری از نوآوری های مبتنی بر فناوری هایی مانند هوش مصنوعی (AI) یا یادگیری ماشین (ML) در صنعت مد، همه جنبه های این کسب و کار آینده نگر را تغییر خواهد داد.