پایگاه خبری دست دوز - خبر فناوری

پایگاه خبری دست دوز - خبر فناوری

 

 

پژوهشگران انگلیسی، نوعی پارچه ابداع کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از نور خورشید، برق تولید کند و دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن همراه را شارژ کند.

 

 رونمایی از فناوری جدید و متحول کننده خود تحت عنوان DuraTech بسیار خوشحال است؛ این فناوری در اصل یک ماده افزودنی ضد میکروبی با دوام بالا در برابر شستشو است که برای موارد کاربردی پنبه طراحی شده است.

 

 

گروهی از مهندسان زیست پزشکی در استرالیا، پارچه ای هوشمند ساخته اند که حاوی عضلات مصنوعی است؛ آنها امیدوارند با این کار انقلابی در آینده رباتیک نرم و ساختارهای اسکلتی پوشیدنی به وجود بیاورند.

محققان بخش ITM (انستیتو ماشین آلات نساجی و فناوری مواد با کارآیی بالا) دانشگاه درسدن، اولین دریچه قلب بافته شده بدون درز را تولید کرده اند. این محصول فناورانه در نمایشگاه فرانکفورت که از 21 تا 24 ژوئن برگزار شد؛ جایزه نوآوری محصولات جدید Techtextil در سال 2022 را دریافت کرد.

شرکت Archroma در نمایشگاه اخیر Techtextil در فرانکفورت، از Perapret AIR که یک فناوری جدید تصفیه هوای فعال شده به وسیله نور برای پارچه ها است، رونمایی کرده است.

 

 

گزارش 20 صفحه ای شرکت Textiles Intelligence (فعال در زمینه جمع آوری داده های کسب و کارها در عرصه جهانی) که براساس پروفایل اطلاعاتی 5 شرکت عمده تولید کننده منسوجات فنی تهیه شده؛ نشان می دهد که تقاضا برای منسوجات فنی در بازار خودرو به دلیل ظهور برنامه های کاربردی جدید، و تلاش تولید کنندگان برای افزایش راحتی، ارتقای ایمنی و کاهش وزن به سرعت در حال رشد است.

 

برند چینی Hotsuit که در زمینه تولید پوشاک ورزشی فعالیت می کند؛ مجموعه جدیدی از محصولات خود که از فناوری ضد میکروبی Polygiene BioStatic برخوردار هستند را عرضه نموده است. این فناوری باعث می شود تا لباس ها به مدت طولانی تری با طراوت بمانند. روش عمل آوری مذکور بر روی جدیدترین محصولات این شرکت اعمال شده و قرار است محصولات جدیدتری در این زمینه به طور مرتب معرفی گردند.

صنعت مد جهانی با ارزش بیش از 3 تریلیون دلار، 2% از تولید ناخالص جهانی را به خود اختصاص داده است. صنعت مد چه از طریق چرخ های خیاطی و چه از طریق بازار تجارت الکترونیک، همیشه پیشگام نوآوری بوده است. در قرن بیست و یکم، بهره گیری از نوآوری های مبتنی بر فناوری هایی مانند هوش مصنوعی (AI) یا یادگیری ماشین (ML) در صنعت مد، همه جنبه های این کسب و کار آینده نگر را تغییر خواهد داد.

 

اتصالات و مفاصل رباتیک می‌توانند لباس‌های فضایی آینده را برای فضانوردان راحت‌تر کنند.

امروزه از هوش مصنوعی (AI) برای بازسازی و مدرن سازی یکی از بزرگ ترین و رقابتی ترین صنایع بازار استفاده می شود. این فناوری جدید، اصطلاحی رایج و مد روز است که در هر جایی شنیده می شود؛ اما سوال این است که چگونه می توان از آن برای ارتقا و بهبود شرایط یکی از بزرگترین صنایع سراسر جهان استفاده کرد؟ در حال حاضر از AI برای افزایش بهره وری تولید لباس و ارتقای وضعیت شرکت ها استفاده می شود. در واقع می توان از فناوری های نوظهور برای ارتقای پایداری و خلق تجربیات شخصی و سفارشی مشتریان استفاده نمود.