پایگاه خبری دست دوز - خبر نساجی

پایگاه خبری دست دوز - خبر نساجی

 

قائمشهر- فرماندار قائمشهر با اشاره به بدهی های معوق کارخانه نساجی رقم آن را ۶۳ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این کارخانه بدهی جاری ندارد.

 

عضو انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز رفع عقب ماندگی و بازگشت این صنایع به رونق سال های قبل از تحریم ها در کشور را مستلزم ترغیب و تشویق کارآفرینان به سرمایه گذاری همراه با حمایت دولت در به روز رسانی فناوری این صنایع عنوان کرد.

 

 

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: اگر شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، کف عرضه مواد اولیه صنایع نساجی را رعایت کند، مشکل کمبود مواد اولیه تولید کنندگان این صنعت، حل می‌شود.

 

 

 

دانش ما از لباس در ایران باستان عمدتا از ترسیم تصویری بر نقش های برجسته سنگ، فلز کاری (از جمله ضرب سکه)، نقوش مهر و موم، و از حدود قرن دوم میلادی و نقاشی های دیواری نشات می گیرد. اطلاعات پراکنده و اپیزودیک است و با خانواده های حاکم، ارتش، خدایان و گاهی کشیش ها ارتباط دارد؛ ترسیم زنان (حتی الهه زن) نادر است. پارچه و لباس های ایلامی (۲۷۵۰-۶۵۳ ق.م) در اوج شکوفایی امپراطوری ایلام، منطقه شرق بین النهرین به آسیای مرکزی و پاکستان را کنترل می کرد، اما بعد از سال ۱۱۰۰ قبل از میلاد، نفوذ سیاسی امپراطوری کاهش یافت.

 

 

اندازه گیری دقیق لباس یکی از مهمترین نکاتی است که نقشی حیاتی در پرو مناسب لباس بازی می کند. شخصی که مسئولیت اندازه گیری لباس را برعهده دارد، باید ضمن رعایت برخی اقدامات احتیاطی با برخی پارامترهای اصلی اندازه گیری لباس نیز آشنایی داشته باشد. سعی کرده ایم در این مقاله مهمترین نکات را در این زمینه توضیح دهیم.

 

اختلاط الیاف با منشاء های مختلف و خصوصیات متفاوت مانند طول، ضخامت یا رنگ برای تشکیل نخ، مخلوط کردن الیاف (Fibers blending) نامیده می شود.

 

نئوشل یک نوع پارچه ضد آب است که توسط شرکت پلارتک (Polartec) تولید می شود. این پارچه به گونه ای طراحی شده که رقیب مستقیم پارچه های گورتکس (GORE-TEX)، اوت درای (OutDry) و سایر مواد ضد آب باشد.

 

 

فرآیند رنگرزی تحت تاثیر سه عامل، یعنی رنگینه، الیاف و محلول رنگی قرار می گیرد. هر سه عامل توسط موارد مستقلی کنترل می شوند که خود بر روش رنگرزی تاثیر می گذارند. رنگینه باید در آب قابل حل باشد تا بتوان منسوجات را با آن رنگ کرد. ماهیت رنگینه ها به گونه ای است که به واسطه تداخلات شیمیایی قابل حل شدن هستند.


 

 

نمد یک نوع پارچه نمدوار و مات است که از الیاف فشرده و متراکمی تشکیل شده است. پارچه نمدی به طور سنتی با پشم یا انواع دیگری از خز حیوانات ساخته می شود، اما اکنون می توان پارچه نمدی را با اکریلیک و انواع دیگر الیاف مصنوعی نیز تولید کرد.

 

 

بنیانگذار مؤسسه IGlobal Sourcing، یعنی آقای چارم راماندالا (Charm Rammandala) می گوید: “طی چندین درخواست از من خواسته شده بود تا در مورد استراتژی های توسعه کسب و کار برای تولید کنندگان پوشاک بحث کنم.