پایگاه خبری دست دوز - خبر نساجی

پایگاه خبری دست دوز - خبر نساجی

 

 

در این مقاله با توجه به اهمیت مقوله پایداری قصد داریم تا به کشت پنبه پایدار بپردازیم. صنعت زراعت و کشت پنبه در چند دهه گذشته با توجه به اهمیت پیدا کردن موضوع پایداری، در خصوص استفاده از منابع و فناوری ها، به موفقیت های بزرگی دست یافته است. پس بیایید به موضوعات مهمی بپردازیم که با نام مراقبت از محیط زیست مورد بررسی قرار گرفته اند.

پنبه جزو الیاف کاملاً طبیعی است که در طول عصرهای مختلف مورد استفاده بشر قرار گرفته است؛ پیشینه استفاده از آن به مصریان و دیگر تمدن های دنیای باستان برمی‌گردد. از آنجاییکه بشر با استفاده از الیاف در پی ساخت کالاهای مختلف جهت برآورده کردن نیازها و خواسته های متفاوت خود بوده است؛

 

 

وقتی صحبت از تأثیرات زیست محیطی مانند تغییرات اقلیمی و آلودگی به میان می آید؛ صنعت پنبه، سابقه اثبات شده ای در پاسخگویی به این اثرات دارد. الیاف پنبه ذاتاً پایدار هستند؛ با این حال کاهش تاثیرات کشت پنبه بر محیط زیست در اصل با شیوه های کشاورزی ارتباط دارد.

نمایشگاه ماشین آلات نساجی از تاریخ 29 مهر الی ۲ آبان ماه ۱۴۰۱ در محل دائمی نمایشگاه تهران برگزار می شود.

 

صنعت نساجی را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و فعال‌ترین حوزه‌ها در زمان حاضر در نظر گرفت. امید است که این صنعت همچنان در آینده به تقویت بازدهی خود ادامه دهد. اگر ایده ایجاد یک تجارت در زمینه نساجی، شما را مجذوب کرده است، اینک زمان انجام بعضی از اقدامات در این حوزه است.

 

 

تولید پنبه ترکیه براساس پیش‌ بینی ها در سال بازاریابی (MY) 23/2022 با این فرض که کشاورزان در واکنش مثبت به قیمت های بالای پنبه، بیشتر به سمت کشت این محصول گرایش پیدا کنند، به 925000 تن (MT) یعنی 4.2 میلیون عدل می رسد. به گفته سرویس کشاورزی خارجی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، این بالاترین رقم در یک دهه اخیر خواهد بود.

 

مقامات صنعت نساجی ترکیه اعلام کردند: تولیدکنندگان کالاهای نساجی و چرمی در منطقه پوشاک استانبول تاثیر تهاجم روسیه به اوکراین را احساس می‌کنند زیرا مشتریان مسکو و کیف در هفته گذشته ۲۰۰ میلیون دلار سفارشات را لغو کرده‌اند و با ادامه این روند از یک میلیارد دلار نیز فراتر خواهد رفت.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران از اشتغال ۱۰ درصد جمعیت در صنعت فرش خبر داد و با تاکید بر لزوم توجه دولت به این صنعت، تصریح کرد: ما مخالف صادرات پشم دباغی هم که پشم نامرغوبی است هستیم، چرا که به اسم صادرات پشم دباغی، پشم مرغوب صادر می‌شود.

وزیر صمت با اشاره به ظرفیت های بالای صومعه سرا در صنعت ابریشم، گفت: ابریشم گیلان می‌تواند نقطه عطفی در صنعت نساجی باشد.

 

یک شرکت تولید کننده محصولات با منسوجات نانو با راه اندازی یک نمایندگی در کشور عراق و ایجاد دو شرکت در عمان و کویت در راستای تقویت صادرات خود تلاش می کند.