پایگاه خبری دست دوز - طعم تلخ کرونا به قیمت ۳۹ تومان!

طعم تلخ کرونا به قیمت ۳۹ تومان!

 

 

در این روز‌های نفس‌گیر که روزی ۴۶۰ نفر از هموطنانمان در نبرد با کرونا مغلوب می‌شوند، یک مغازه کیف و کفش در یکی از پاساژ‌های معروف چوب حراج به اجناسش زده و مردم به طوری که انگار کرونا رفته و ریشه‌کن شده است برای خرید یک جنس ۳۹ تومانی صف می‌کشند.

به گزارش دست دوز نیوز به نقل از روزنامه ایران: به  فیلمی که از یک حراج پاییزی از دیروز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود،   دقت کنید. یک مغازه کیف و کفش در یکی از پاساژ‌های معروف  غرب تهران چوب حراج به اجناسش زده است. این شلوغی،   این همهمه،   این داد و فریاد و این جلو زدن‌های بی وقفه، فقط و فقط برای خرید یک جنس «۳۹ تومنی» اتفاق افتاده است. شاید فکر کنید تا اینجای فیلم هیچ اتفاق غیر عادی رخ نداده است. مردم به سبک «بلک فرایدی» غربی‌ها، به یک حراج واقعی هجوم آورده‌اند تا به خیال خودشان در این بحبوحه گرانی‌ها، چند ۱۰ هزار تومان ناقابل بیشتر به جیب بزنند، اما نه! بیشتر که دقت می‌کنید تاریخ فیلم مال همین امروز و دیروز است، کرونا نه رفته و نه ریشه‌کن شده است. خریداران ماسک‌های نصف و نیمه زده‌اند، درست در روزی که ۴۶۰ نفر هموطن راهی گورستان‌ها شدند، صد‌ها نفر در نبود تخت خالی بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها، روی تخت‌های اورژانس نفس‌های آخر را کشیدند و هزاران خانواده در سوگ عزیزی نشستند که حتی نتوانستند بر سر جنازه‌اش، چند دقیقه بیشتر شیون و ناله کنند! دقت کنید! تاریخ فیلم برای روز‌هایی است که مسوولان به هر دری می‌زنند تا افکار عمومی را اقناع کنند تا در خانه بمانند! مسافرت نروند، میهمانی نگیرند، قید دورهمی‌های خانوادگی‌شان را بزنند... پس چرا در چنین شرایطی چنین اتفاقی تلخ نه؟! شرم‌آور رخ می‌دهد. شرم‌آور نه تنها برای مغازه‌داری که در اثنای مرگ و میرها، چوب حراج نه به اجناسش بلکه به جان شهروندان زده است! شرم‌آور برای آن خریداری که چشمش را به روی فداکاری کادر درمان بسته و با وقاحت تمام برای جلو زدن از دیگران، دست و پا می‌شکند! و البته شرم‌آور برای آن شهروندی که دراین ۹ ماه گوشش را به روی همه ناله‌ها و عجز‌ها و التماس‌ها بسته است و فکر می‌کند دستی از غیب باید مشکلات شهرش را برطرف کند!


خوشبختانه حمیدرضا گودرزی، معاون استاندار تهران درباره ازدحام و تجمع شهروندان مقابل یکی از مغازه‌های پاساژی در شهرک قدس و حراج اجناس در این مغازه، گفته است که با اصنافی که موجب تجمع شهروندان شوند، برخورد خواهد شد وی تأکید کرده: در شرایطی که درپی تشدید شیوع کرونا ویروس، محدودیت برای فعالیت‌ها در سطح شهر تهران اعمال شده، اصناف نباید تحت هیچ عنوانی از جمله حراج اجناس موجب تجمع شهروندان شوند. انتشار این فیلم البته با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی هم مواجه شد. برخی‌ها در حساب کاربری خود با تعجب نوشتند: «کرونا رفته و ما نمی‌دونیم»، «دچار اپیدمی فقر مسوولیت‌پذیری شده‌ایم»، «خدایا ما خسته شدیم، میشه حساب ما رو از این آدما جدا کنی.» کاربران دیگری هم نوشتند. «وقتی کسی خودش عمداً دلش به حال خودش نمی‌سوزد، پس دیگران هم نباید برای آنان دلسوزی کنند، انگار قحطی کیف و کفش آمده.» برخی‌ها هم خواستار برخورد شدید با عاملان این اتفاق شدند. «مگه پاساژ‌ها ساعت ۶ بسته نمی‌شه، چرا باید مغازه دار‌ها این نمایش را به راه بیندازند.» «به جای فحش دادن ببینیم چرا عده‌ای این طور صف کشیدند، مسلماً فقیر به معنای مطلق هم نیستند، ولی وقتی حداقل نرخ یک جفت کفش ایرانی، ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومن هست، این صحنه‌ها هم دیده می‌شه.»


همچنین حسن روحانی، رییس جمهوری نیز به برگزاری اجتماعات در بحبوحه کرونا واکنش نشان داد و از تجمع در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد بشدت انتقاد کرد. او گفت: «در شهری مثل مشهد اجتماع بدون مجوز اصلاً درست نیست. مشهد و خراسان رضوی در هفته گذشته در بعضی روز‌ها از تهران هم وضعش بدتر بود.» بر اساس آخرین خبر‌ها پاساژ مذکور پلمب شده است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.