پایگاه خبری دست دوز - برپایی نمایشگاه صنایع دستی در نوروز تابع دستور ستاد کرونا است

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در نوروز تابع دستور ستاد کرونا است

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز گفت: گلیم بافی، جاجیم بافی، سفال، سرامیک، معرق چوب، صنایع چرمی و شیشه و آبگینه شاخص‌ترین رشته‌های صنایع دستی البرز هستند.

به گزارش دست دوز نیوز، فریدون محمدی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه آیا در ایام نوروز نمایشگاه‌های صنایع دستی در استان دایر می‌شود، اظهار کرد: در این خصوص تابع دستورات و ابلاغ ستاد استانی کرونا هستیم و اگر این ستاد مجوز لازم در این خصوص را صادر کنند، برای برگزاری نمایشگاه‌های نوروزی صنایع دستی برنامه ریزی خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: میراث فرهنگی البرز آمادگی برپایی بازارچه و نمایشگاه‌های نوروزی صنایع دستی را در مناطق مختلف استان دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز همچنین با اشاره به تعداد هنرمندان صنایع دستی بیمه شده استان توضیح داد: هنرمندان فعال در رشته‌های صنایع دستی یا بیمه تامین اجتماعی هستند که حدود ۸۰۰ نفر را شامل می‌شود و یا تحت پوشش صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور قرار دارند.

وی توضیح داد: همه کسانی که از معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی مجوز دارند می‌توانند از خدمات بیمه ای این صندوق برخوردار شوند و از آنجایی که روش دوم برای بیمه هنرمندان امسال اجرایی شده هنوز آمار دقیقی از تعداد بیمه شدگان نداریم.

این مسئول در پاسخ به اینه شاخص ترین رشته های صنایع دستی البرز کدام است، گفت: گلیم بافی، جاجیم بافی، سفال، سرامیک، معرق چوب، صنایع چرمی و شیشه و آبگینه شاخص‌ترین رشته‌های صنایع دستی البرز هستند.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.