پایگاه خبری دست دوز - مد و پوشاک

پایگاه خبری دست دوز - مد و پوشاک

 

 

مقایسه بین مد و استایل

مد و استایل دو اصطلاح رایجی هستند که این روزها بسیار توسط جوانان مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال آنها در مورد این اصطلاحات سردرگم هستند و هنوز تفاوت های بین این دو را نمی دانند.

 

استفاده نوآورانه از سیم های برق دور ریخته شده توسط الکساندرا سیپا ، طراح مد رومانیایی مستقر در انگلستان که با استفاده از آنها سبک جدیدی را در طراحی لباس ها و لوازم جانبی پایه گذاری کرده است. سیپا ۲۳ ساله است و به تازگی فارغ التحصیل مد از دانشگاه مرکزی سن مارتینز لندن است.

 

 

تقریباً سراسر جهان به این امر اذعان دارند که بخش پوشاک آماده کشورهای آسیایی می تواند محصولاتی با کیفیت تر و ارزانتر از سایر کشورهای تولید کننده جهان بسازد.

 

 

 

بازارپردازی پوشاک یکی از چالش برانگیزترین مشاغل در جهان محسوب می شود. بازارپردازی پوشاک به فروش محصولات به مصرف کننده خرد کمک می کند. یک بازارپرداز پوشاک ضمن تحلیل مشتریان و مصرف کنندگان، باید رفتار آنها را به منظور فروش محصولات پوشاک پایش کند.

ما در دوره ای زندگی می کنیم که در آن نسل جدید یا تکثرگرا بین دنیای دیجیتال و دنیای واقعی تقریباً هیچ تفاوتی قائل نیستند. این نسل با شکستن ساختارهای قدیمی می خواهد تجربیات بیشتری برای تمیز دادن این دنیاها از هم جستجو کند.

 

 

در صنعت مد، نساجی و کفش برای تبدیل مواد خام به محصولات نهایی از حدود ۸ هزار ماده شیمیایی استفاده می گردد. این مواد شیمیایی نه تنها برای افرادیکه با آنها کار می کنند (به خصوص بدون استفاده از تجهیزات محافظتی)، مضر خواهد بود، بلکه بسیاری از آنها با وارد شدن به سیستم های آب شیرین سبب آلودگی منابع آب می گردند. برندها و تولید کنندگانی که به دنبال بهتر انجام دادن مد هستند، در مورد مقدار مواد شیمیایی استفاده شده در تولید، احتمال حرکت به سوی استفاده از منابع الیاف پایدار، و جایگزینی رنگ های طبیعی و روش های فرآوری ابزار نگرانی می کنند.

 

به سازماندهی کردن کمد لباستان نیاز دارید؟ به دنبال روشی آسان برای یافتن کالاهای دست دوم هستید؟ دوست دارید تا یک فروشنده شخصی همانند افراد مشهور مورد علاقه تان داشته باشید؟ این اپلیکیشن های مد اطمینان می دهند تا از طریق خرید کردن آنلاین و ارزیابی سبک پوشش به شما کمک کنند.

 

 

برندهای بزرگ صنعت پوشاک هرگز در قالب یک مد تکه تکه به هم جفت و جور نشده اند. این برندها حتی در هنگام آزمون و خطا نیز مطمئناً از یک طرح کسب و کار تبعیت کرده اند و توانسته اند تا با سرعت پایداری به پیشرفت خود ادامه دهند. شما می توانید از این راهنمای گام به گام به عنوان وسیله ای برای تدوین درست ساختار طرح کسب و کارتان استفاده کنید.


 

ضایعات پارچه در هر مرحله از فرآیند تولید پارچه مثل نخ ریسی، رنگ رزی، عملیات تکمیلی، ساخت لباس و حتی در مرحله مصرف به وجود می آیند. انواع گوناگون ضایعات چه هستند و چه تأثیری بر محیط زیست دارند؟

 

 

اصطلاح «رترو = retro» به سبک های فیلم، موسیقی و مد که در دهه ۱۹۹۰ میلادی باب بوده اند، اطلاق می شود؛ مشخصه این سبک ها به نمادین بودن یا استفاده سطحی آنها از هنرهای قدیمی مربوط می گردد.