پایگاه خبری دست دوز - صنایع نساجی با چالش حاد کمبود مواد اولیه مواجه است

صنایع نساجی با چالش حاد کمبود مواد اولیه مواجه است

 

 عضو هیات رییسه انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز از کمبود مواد اولیه و سرگردانی صنعتگران برای تامین این نیاز ضروری را عمده ترین چالش این صنایع در بستر تولید و صادرات عنوان کرد.

به گزارش دست دوز نیوز به نقل از ایرنا، محمد حسن در حاشیه نشست دبیرخانه مشترک تشکل های نساجی، پوشاک و چرم کشور در اتاق بازرگانی البرز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت و دستگاه های اجرایی ذیربط درخواست کرد مسوولیت واردات، مواد اولیه موردنیاز صنایع پوشاک را به تعاونی تامین نیاز این صنایع محول کنند تا مسیر برای رفع نیازها و ایجاد تحول در تولید و صادرات هموار شود.
وی گفت: مشکل مهم صنایع نساجی و پوشاک کمبود مواد اولیه نیست، زیرا مرغوب ترین نیازها در این زمینه در داخل کشور تولید می شود، اما متاسفانه میزان تولید این نیازها در کشور کافی و جوابگوی نیاز این صنایع نیست.

ماشین آلات صنایع نساجی نیازمند به روز رسانی است

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز از به روز نبودن دستگاه ها و ماشین آلات این صنایع اشتغال آفرین به عنوان یکی از چالش های مهم نام برد و ضرورت نوسازی و به روز رسانی در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.
وی تصریح کرد: به جرات می توان گفت، هفتاد درصد مشکلات صنایع نساجی در تولید محصولات مرغوب و صادرات محور ناشی از عقب ماندگی این صنایع از بروز رسانی دستگاه ها و ماشین آلات است.
جریته گفت: عمر بسیار از ماشین آلات صنایع مرتبط با نساجی و پوشاک کشور به نیم قرن می رسد و رفع این مشکل مستلزم سرمایه گذاری های کلان برای بازسازی و نوسازی این ماشین آلات فرسوده و از رده خارج است.
عضو هیات رییسه انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز ورود صنعتگران در عرصه نوسازی این صنایع را نیازمند حمایت و پشتیبانی دولت ورفع پیچیدگی ها و موانع موجود در واردات این ماشین آلات عنوان کرد.
وی تصریح کرد: درصورت نوسازی و به روز رسانی ماشین آلات صنایع نساجی ، هفتاد درصد مشکلات این صنایع به ویژه در تولید مواد اولیه از جمله رنگ و نخ  برطرف خواهد شد و به تدریج آینده خوبی را در بستر تولید، صادرات و پویایی اقتصاد تجربه خواهیم کرد.

 

پایان خبر /

 

آخرین ویرایش در 12/09/1401

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.