پایگاه خبری دست دوز - خبر چرم

 

به گفته کارشناسان ارزش بازار جهانی چرم از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ سالانه ۵.۴ درصد رشد می کند و تا چهار سال آینده به بالغ بر ۶۲۹ میلیارد دلار می رسد این در حالی است که کشور ایتالیا کماکان پیشتاز بازار تجارت جهانی چرم است.

 

 

به گزارش دست دوز نیوز به نقل از ایرنا،  عضو هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان صنایع چرم ایران افزایش ۲ برابری تولید در صنایع نساجی، پوشاک و چرم کشور در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ را نشانه توانایی بالا و  تجربه ای ارزشمند درسال جهش تولید عنوان کرد.

 

 

صنعت چرم و تولید محصولات چرمی صنعتی است که می‌تواند زباله صنایع دیگر را به کالا تبدیل کند.

 

 

قزوین - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین از تلاش برای ساماندهی شهرک چرم‌سازی استان قزوین در سریع‌ترین زمان ممکن خبر داد.

 

مسئول ثبت میراث منقول( اشیاء ) تاریخی اداره کل خراسان جنوبی گفت: کفش چرمی تاریخی خراسان جنوبی در فهرست میراث ملی ثبت شد.

 

محبوبه شاه‌محمدی یک کارآفرین موفق در استان قزوین است؛ این بانو که در حوزه‌های مختلف از جمله خیاطی، میوه خشک کنی، عروسک‌سازی و چرم‌دوزی فعالیت دارد، از خرداد ۹۷ کارش را آغاز و در دی ماه ۹۹ در بحبوحه شیوع کرونا ، شعبه دوم کارگاه خیاطی خود را هم افتتاح کرده است و در حال حاضر ۴۸۰ نفر در این کارگاه‌ها مشغول به فعالیت هستند.

 

 

مشهد- محصولات چرمی فاخر و البته گران قیمت در حالی پشت ویترین فروشگاه‌های لوکس چشم خریداران را نوازش می‌دهد که برای رسیدن به این ویترین به قول تولیدکنندگان درگذر از دباغ‌خانه باید پوست‌ها انداخت.

 

چرم یک نوع پارچه طبیعی است که با استفاده از پوست دباغی شده حیوانات ساخته می شود. اعتقاد بر این است که چرم اولین پارچه تولیدی با دست انسان است که در طول هزاران سال به طرز قابل توجهی تکامل یافته است.

 

کارشناسان صنعت چرم بر این باورند که با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته و توسعه فناوری در این صنعت، ضمن ایجاد اشتغال پایدار برای صدها نفر جویای کار در سطح کشور و البرز ، زمینه مناسبی برای تحول در صادرات و جهش تولید فراهم می شود.

 

 

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز بیان داشت که این صنایع در کشور و البرز برای سرمایه گذاری و توسعه اشتغال از ظرفیت های فراوانی برخوردار هستند.