پایگاه خبری دست دوز - آخرین خبرها

 

مصنوعات از مواد پتروشیمی مشتق می شوند و به همراه پلی استر که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، ۶۵% کل الیاف را تشکیل می دهند.

صادرات پوشاک ترکیه به عربستان سعودی پس از یک دوره تیره شدن روابط دیپلماتیک و تجاری پس از ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در سال ۲۰۱۸ به شدت افزایش یافت و تجارت دوجانبه، از جمله صادرات پوشاک، تحت تأثیر تنش بین دو کشور قرار گرفت.

 

ریفشن (ReFashion) به لباس‌ها و سایر منسوجاتی اطلاق می‌شود که مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرند، مجدداً فروخته می‌شوند یا به نوعی به‌طور کامل در هر لباسی که می‌توانیم بپوشیم، دوباره طراحی و ادغام می‌شوند. ریفشن یک مفهوم جدید است و به عنوان مد مجدد یا چرخه ای هم شناخته می شود. به هر حال، ما قرن هاست که در حال صرفه جویی، تعمیر، قرض دادن و تزئین لباس هایمان بوده ایم. اما تغییرات آب و هوایی (علاوه بر همه‌گیری و بحران اقتصادی جهانی) توجه همه را بر مد دایره‌ای یا چرخشی متمرکز کرده است.

 

مد سریع و پایداری دو مفهوم متضاد در صنعت مد هستند. مد سریع یا فست فشن به تولید لباس هایی با کیفیت پایین اطلاق می شود که به گونه ای طراحی شده اند که به سرعت تولید و با قیمت های پایین مصرف شوند که اغلب منجر به مصرف بیش از حد و تأثیر منفی بر محیط زیست و جامعه می شود.

شرکت آدیداس (Adidas) قصد دارد تا از لباس خانگی رئال مادرید برای فصل 2021 الی 2022 پرده برداری کند. این پیراهن دارای طراحی جدیدی است که روح رئال مادرید را منحصر به فرد می کند: به عبارتی نمادی از اتفاق و همدلی بین باشگاه، هواداران و بازیکنان است. این پیراهن ورزشی خانگی، الگویی از اتحاد جامعه رئال مادرید به عنوان یک تن واحد را به تصویر می کشد.

 

ترکیه شدیدترین زمین لرزه را در بیش از ۱۰۰ سال اخیر خود تجربه کرد با قدرتی نزدیک به ۷.۸ در مقیاس ریشتر. تعداد قربانیان در ترکیه از ۳۰۰۰۰ نفر فراتر رفته است و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در ۱۰ استانی که به شدت آسیب دیده اند وضعیت فوق العاده سه ماهه اعلام کرده است. همچنین شرایط یخبندان در این منطقه وضعیت را بدتر کرده است.

 

مدیرعامل کارخانجات نساجی بروجرد گفت: نساجی بروجرد هیچ مشکلی برای برقراری تولید ندارد، ۷۵ درصد حقوق دی ماه کارگران پرداخت شده و مابقی آن نیز به زودی پرداخت می شود.

 

هفته نساجی مسکو در روسیه که به اصلی ترین رویداد حرفه ای بهاری صنعت مد تبدیل شده است که در سال 2023 با محتوای جدید در قالب دو نمایشگاه نساجی روسیه (INLEGMASH 2023) و پارچه و منسوجات (INTERFABRIC 2023) ارائه خواهد شد و تولید کنندگان، تامین کنندگان و مصرف کنندگان تجهیزات و محصولات صنعت مد و پوشاک را گرد هم می آورد.

 

جلسه بررسی راهکارهای توسعه زنجیره صنعت پوشاک، چرم، کیف و کفش عصر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

محققان جامعه فراونهوفر در بخش فناوری ها و سیستم های سرامیکی IKTS آلمان، یک جلیقه منسوج با حسگرهای صوتی یکپارچه ساخته اند که به نظارت بر عملکرد ریه ها در بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی شدید کمک می کند.