پایگاه خبری دست دوز - ترکیه چهارمین صادرکننده جین در جهان

ترکیه چهارمین صادرکننده جین در جهان

با ادامه تولید و مصرف جین در دنیا، کل صادرات جین جهان به ۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار رسید. در سال ۲۰۱۸ ، کشور ترکیه ۳۴۱ میلیون دلار پارچه جین صادر کرده است و صادرات پوشاک جین آن بالغ بر ۱ میلیارد و ۶۶۶ میلیون دلار بوده است.


به گزارش دست دوز نیوز، در حالی که رشد در بازار جین تولید کنندگان را قادر ساخته است تا سرمایه گذاری های مهمی را در این تجارت انجام دهند ، نمایشگاه ها و سازمان هایی که در کشور ترکیه برگزار می شود کشورهای همسایه در منطقه گرد هم می آورد. تولیدکنندگان با اهداف رشد سریعتر در این نمایشگاه ها شرکت میکنند تا موجب افزایش سهم بازار خود شوند.
ترکیه که چهارمین صادرکننده جین در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده و سهم بازار جهانی ان معادل ۷ درصد و سهم بازار ترکیه در صادرات پوشاک جین ۴.۵ درصد بود. تونس با ۵۴ میلیون دلار مقام اول در صادرات جین و آلمان با ۲۹۹ میلیون دلار مقام اول را در صادرات پوشاک جین دارد.
هدف ترکیه از این سرمایه گذاری ها صادرات پارچه های جین به ایالات متحده آمریکا و کشورهای خاور دور به خصوص کشورهای اروپایی است. صادرات شلوار جین ترکیه در یک دهه گذشته ۱۶۰ درصد افزایش یافته است و همچنان صادرات پوشاک بافته شده رو به رشد است. با توجه به توافق های تجاری بین المللی که در نمایشگاه های ۲۰۲۰ ترکیه بسته خواهد شد این کشور قدرت بیشتری در صنعت جین کسب خواهد کرد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.