پایگاه خبری دست دوز - نخستین اجلاس ملی مد و نساجی در تالار مرکزی رشت برگزار شد

نخستین اجلاس ملی مد و نساجی در تالار مرکزی رشت برگزار شد

گیلان نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی با حضور چهره‌های ماندگار عرصه مدیریت و صنعت مد و لباس کشور در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش صنعت نما به نقل از ایسنا، سید امیر مصباح در جمع خبرنگاران از برگزاری نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی به میزبانی گیلان خبر داد و اظهار کرد: این اجلاس در راستای رونق تولید و ترویج الگوهای ایرانی اسلامی در عرصه مد و لباس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت طراحی لباس و پوشاک اجتماعی در شرایط بحرانی قرار دارد، تصریح کرد: امروزه نمی‌توان لباس‌های مشخص و رسمی بدون خلاقیت به جامعه عرضه کرد، زیرا مردم از طریق رسانه‌ها با مد و لباس سایر جوامع آشنا شده‌اند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به پایه‌های فرهنگی و ریشه‌های اجتماعی کشور ایران، عنوان کرد: کلیه طراحی‌های مد و لباس باید به گونه‌ای باشد که به فرهنگ اجتماعی جامعه نزدیک شود.

مصباح با تاکید بر لزوم سازگاری مد و لباس با داشته‌های فرهنگی کشور، افزود: تاکنون دست طراحان پوشاک در دست بخش اقتصادی و بنگاه‌های تولید پوشاک قرار نگرفته و لذا امیدواریم برگزاری اجلاس کارآفرینی مد و پوشاک زمینه‌ای را فراهم کند تا این طراحی‌ها به دست جامعه برسد.

وی اجلاس کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی را فراتر از نمایشگاه و جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی دانست و اضافه کرد: طراحان مد و لباس در چنین اجلاس‌هایی می‌توانند با ایده‌های خلاقانه‌تر در چارچوب فرهنگ ملی و دینی آشنا شوند و افق دیدشان را حرفه‌ای‌تر کنند.

معاون ارشاد اسلامی گیلان یادآور شد: نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی با همکاری بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی روز پنجشنبه، ۱۶ آبان‌ماه در رشت برگزار می‌شود.

سیده مرسده میرسنبل، دبیر اجرایی نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی در گیلان نیز، با اشاره به برگزاری این اجلاس یکروزه در تالار مرکزی شهر رشت، عنوان کرد: این رویداد میزبان تمامی افرادی است که در این حوزه از تولید تا عرضه پوشاک نقش اثرگذار خواهند داشت.

وی نقش صنعت مد و پوشاک در توسعه پایدار، آشنایی با راهکارهای افزایش فروش، شناخت راهکارهای موثر اشتغال و تعامل و آشنایی شرکت‌های فعال، برندهای ملی و کارخانه‌داران در حوزه مد و لباس با طراحان و مزون‌داران را از جمله اهداف برگزاری این اجلاس دانست و گفت: انجمن‌های نساجی ۱۱ استان همچون اصفهان و یزد به عنوان قطب نساجی کشور در این اجلاس حضور دارند.

مدیرعامل موسسه مد طراحان با بیان اینکه بی‌مهری به پوشش ایرانی می‌تواند اثرات نامطلوبی بر فرهنگ و اقتصاد جامعه بگذارد، خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد ارتباط حرفه‌ای میان طراحان و تولیدکنندگان و حتی فروشندگان پوشاک هستیم.

میرسنبل، برگزاری سمینارهای آموزشی را از جمله برنامه‌های جانبی اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی دانست و متذکر شد: سمینار رویکردها و الزامات ایزو ۹۰۰۱ با سخنرانی وحید مشیرنیا، سمینار برندینگ، مد، پوشاک و نساجی با سخنرانی شاهین فاطمی، سمینار مدیریت استراتژیک مد، پوشاک و نساجی با سخنرانی وحید محمدی، سمینار بازاریابی و فروش موفق در ایجاد کارآفرینی موثر با سخنرانی کامران صحت و سمینار نقش شبکه‌سازی در توسعه صنعت مد و پوشاک با سخنرانی یدالله مالمیر برگزار می‌شود.

وی با بیان  اینکه امروز هنر طراحی لباس به کمک صنعت آمده است، خاطرنشان کرد: صنعت نساجی جزو صنایع با درآمدزایی بالاست و در ایران قدمت دارد لذا می‌خواهیم طراحی پوشاک را به سمت صنعتی بودن سوق دهیم.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.