پایگاه خبری دست دوز - نشست تخصصی طراحان لباس در اصفهان برگزار می‌شود

نشست تخصصی طراحان لباس در اصفهان برگزار می‌شود

گروه فرهنگی- مدیر دفتر تخصصی بانوان آفتاب گفت: در گذشته چند نمایشگاه مد و لباس برای ارائه الگوی لباس جشن تولد، کودک، جشن تکلیف، عروس و مناسبت ها برگزار شد که مورد استقبال عموم قرار گرفت و لباس‌های مفهومی و ظرفیت های شهر شناسایی شد.

به گزارش دست دوز، به نقل از سازمان فرهنگی اجتماعی و شهروندی شهرداری اصفهان، اصفهان بزرگترین تولیدکننده پارچه کشور است. برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌ها با محوریت مد و لباس، برگزاری نشست‌های تخصصی این حوزه، رونمایی از نخستین منشور مد و لباس اصفهان و برگزاری نخستین نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در اصفهان از جمله فعالیت‌های انجام‌ شده برای احیای حوزه مدل و لباس اسلامی و ایرانی است.
برگزاری نمایشگاه مد و لباس نقش مهمی در معرفی فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی در مقابل فرهنگ بیگانه دارد، بنابراین یکی از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر نیازهای فرهنگی، توجه به موضوع مد و لباس ایرانی اسلامی است. نوع پوشش ظاهری، هویت فکری و عقیدتی یک ملت را نشان می‌دهد و طراحان توانمند و هنرمند می‌توانند بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی خود طراحی مد و لباس داشته و مطابق با ذائقه جوانان آن را به بازار عرضه کنند.
به همین منظور لیلا لندی، مدیر دفتر تخصصی بانوان آفتاب اظهار کرد: شهریورماه سال گذشته در همایشی اولین منشور مد و لباس اسلامی و ایرانی در اصفهان توسط دفتر امور بانوان استانداری، اداره کل ارشاد اسلامی استان و دفتر تخصصی بانون آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان رونمایی شد.
وی ادامه داد: بعد از آن چند نمایشگاه مد و لباس برای ارائه الگوی لباس جشن تولد، کودک، جشن تکلیف، عروس و مناسبت‌ها برگزار شد که مورد استقبال عموم قرار گرفت و لباس‌های مفهومی و ظرفیت‌های شهر شناسایی گردید.
مدیر دفتر تخصصی بانوان آفتاب با بیان اینکه در این یک سال ظرفیت‌ها شناسایی و شبکه‌سازی شدند، بیان کرد: اکنون برای اولین بار در اصفهان به دنبال کادرسازی و توانمندسازی افراد در حوزه مد و لباس اسلامی ایرانی هستیم.
وی با بیان اینکه نشست تخصصی طراحان لباس همراه با نمایشگاه تصویری برگزار می‌شود، گفت: این نمایشگاه با همکاری موسسه فرهنگ و هنر دانش‌آرا و دفتر تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان چهارشنبه ۶ شهریورماه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی برگزار می‌شود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب