پایگاه خبری دست دوز - صنعت تولید چادر ظرفیت‌ اشتغال‌زایی بالایی دارد

صنعت تولید چادر ظرفیت‌ اشتغال‌زایی بالایی دارد

اصفهان - وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: صنعت تولید چادر ظرفیت‌ اشتغال‌زایی بالایی دارد و افزایش تولید در این عرصه به عنوان یک کالای خاص فرهنگ دینی یکی از اولویتهای مهم صنعت نساجی کشور است.

به گزارش دست دوز نیوز به نقل از مهر، رضا رحمانی عصر شنبه در آیین رونمایی از میز ملی توسعه نساجی کشور، با تأکید بر ضرورت دوری مسئولان از برنامه‌های تشریفاتی، اظهار داشت: میز ملی توسعه صادرات نساجی یکی از نیازهای کشور است و باید فعالیت این میز جدی گرفته شده و راهکارهای آن عملیاتی و اجرایی شود.

وی افزود: یکی از مهم ترین برنامه‌هایی که برای سال جاری در نظر گرفته‌ایم توسعه تولید در صنعت نساجی، پوشاک و کفش به عنوان یک صنعت بومی و ملی است.

وزیر صنعت معدن و تجارت بیان داشت: صنعت نساجی و پوشاک صنعتی است که قاچاق در آن زیاد وجود دارد اما با اقدامات صورت گرفته میزان قاچاق در این صنعت کاهش زیادی پیدا کرده و امروز قاچاق در صنعت نساجی به کمتر از نصف رسیده است.

کاهش ۲۵۰ درصدی قاچاق پتو

وی از کاهش ۲۵۰ درصدی قاچاق پتو خبرداد و گفت: قاچاق نخ ۱۰ درصد، قاچاق پوشاک ۲۱ درصد و قاچاق کفش ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رحمانی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده اصفهان در عرصه صنعت و تولید، تصریح کرد: یکی از اولویت های مهم صنعت نساجی کشور افزایش تولید چادر مشکی است، چادر یک کالای خاص فرهنگ دینی است و صنعت تولید چادر ظرفیت‌ اشتغال زایی بالایی دارد، صنعت نساجی در حال رشد و توسعه سریع است و در تمام استان‌ها اقدامات زیادی برای تحقق این رشد و توسعه و افزایش میزان تولید نساجی صورت گرفته است.

وی بررسی و جمع بندی مشکلات و مسائل مختلف صنعت نساجی را یکی از اولویت‌های این صنعت برشمرد و ابراز داشت: مذاکراتی با وزارت کشاورزی در زمینه مشکلات تولید و تهیه پنبه داشته‌ایم، مشکلات صنایع نساجی کشور در داخل مرزهای کشور است و همه این مشکلات نیز با اقدامات اساسی و همت مسئولان و صنایع قابل حل خواهد بود.

تخصیص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای توسعه صادرات کشور

وی به تخصیص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای توسعه صادرات کشور اشاره کرد و گفت: ارزش  محصولات وارداتی کشورهای همسایه ۱۳۰۰ میلیارد دلار است که از این میزان تنها دو درصد به کشور ما اختصاص دارد و به همین دلیل نیازمند توسعه صادرات در کشور هستیم.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.