پایگاه خبری دست دوز - صنعت چرم و نساجی کشور مناسب سرمایه گذاری است

صنعت چرم و نساجی کشور مناسب سرمایه گذاری است

 

 

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز بیان داشت که این صنایع در کشور و البرز برای سرمایه گذاری و توسعه اشتغال از ظرفیت های فراوانی برخوردار هستند.

به گزارش دست دوز نیوز، یدالله مالمیر روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ضرور دارد تا  تیم اقتصادی دولت با برنامه ریزی مناسب زمینه را برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این بخش فراهم کند.

وی بیان داشت: با توجه به تجربیات ارزشمند و دانش فنی بالای کارشناسان صنایع کشور به ویژه در حوزه های نساجی، پوشاک و چرم بستر برای مشارکت و سرمایه گذاری خارجی فراهم است و کسب موفقیت در این زمینه  همراهی و همکاری دولت در رفع موانع موجود را طلب می کند. 
مالمیر تصریح کرد: انتظار می رود مسوولان ذیربط ضمن و مشورت با بخش خصوصی، راهکارهای مناسبی  برای ترغیب مشارکت و سرمایه گذاری خارجی در دستور کار قرار دهند.
رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز گفت: نوسان و نبود ثبات در نرخ ارز  در فرآیند تامین  مواد اولیه و فروش محصولات  نهایی  محصولات داخلی به ویژه نساجی و پوشاک تاثیر منفی گذاشته استکه باید با  ترغیب مشارکت و سرمایه گذاری خارجی مشکل را به حداقل برسانیم.
مالمیر افزود:  در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی ضروری است  تسریع و تسهیل درصدور مجوزهای مرتبط با تولید و تجارت را  مورد توجه قرار دهیم. 
وی بستر سازی برای تامین مواد اولیه تولید با قیمت مناسب ، رفع مشکلات موجود در نظام توزیع را از دیگر راهکارهای مهم برای ترغیب و استقبال سرمایه گذاران خارجی ذکر کرد.
مالمیر گفت: لحاظ نمودن بسته های حمایتی در حوزه مالیات و سایر بخش های مرتبط با تولید و تجارت از جمله دیگر فاکتورهایی است که می تواند بستر را برای تشویق  سرمایه گذاری خارجی فراهم نماید و دراین صورت  تولید و صادرات با توسعه، رونق و جهش همراه خواهد شد.

استان البرز دارای حدود ۲۰۰ واحد تولیدی نساجی ، پوشاک و چرم است .

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.